ŚLADAMI ŚREDNIOWIECZNEJ EDUKACJI

Salve, magistra! - takim oto powitaniem rozpoczęliśmy zajęcia historyczne z Panem Piotrem Gajdą. Przenieśliśmy się w odległe czasy średniowiecza, do dawnej Lorem ipsum (czyli szkoły).

Razem z Panem Piotrem i naszymi Paniami, przebraliśmy się w średniowieczne stroje, aby stworzyć klimat tamtych czasów. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się przyborom szkolnym, jakimi posługiwali się niegdyś uczniowie. Każdy miał możliwość pisania piórem gęsim i atramentem, stworzenia zapisków w specjalnym woskowym notesiku ucznia, a nawet wyrobienia własnoręcznie pieczęci! Takie lekcje to super sprawa! Dawniej uczniowie nie mieli tak łatwo, przy pisaniu robiło się dużo atramentowych kleksów, papier był trudno dostępny, a jeśli ktoś coś przeskrobał na lekcji to otrzymywał nawet karę!

Musimy przyznać, że choć fascynujące są opowieści o średniowieczu, to za nic w świecie nie zamienilibyśmy się. Ale jedno możemy Wam zdradzić... będziemy czekać z niecierpliwością na kolejne spotkanie z historią!