PRZYGODA Z PLASTUSIEM

"Plastusiowy pamiętnik" to doskonale znana wszystkim lektura szkolna. Zafascynowani przygodami małego ludzika, postanowiliśmy puścić wodze fantazji i ulepić z plasteliny postać głównego bohatera. To świetna gimnastyka dla naszych rąk! Trzeba wykazać się dbałością o szczegóły, cierpliwością i przede wszystkim inwencją twórczą. Pomyślcie...jak fajnie byłoby mieć takiego małego pomocnika, który by Was budził rano, pomagał spakować się do szkoły, był z Wami w każdej ważnej chwili - czy to radosnej, czy smutnej... Ale pamiętajcie, że i tak nie zastąpiłby Waszej ulubionej koleżanki lub kolegi. Od dziś każdy z nas będzie miał w piórniku swojego osobistego Plastusia, który będzie naszym przyjacielem i towarzyszem niejednej wyprawy po wiedzę.