English Adventure

Zajęcia języka angielskiego z panią Agatą Grzesiczak odbywają się trzy razy w tygodniu. Uczniowie korzystają z kursu wydawnictwa Pearson „English Adventure 1”, który wprowadza ich w świat języka angielskiego, wykorzystując znane dzieciom fascynujące postaci z bajek Walta Disneya. Każdy rozdział, to kolejna, znana wszystkim bajka.

Przemierzając rozdział zatytułowany „My house” poznaliśmy nazwy pomieszczeń w domu, a także rzeczy, które są nieodłączną częścią naszego miejsca zamieszkania:

My house: a bathroom, a bedroom, a living room, a kitchen, a garden.

In my house: a door, a window, a table, a chair.

Umiemy także wskazywać poszczególne obrazki i powiedzieć:

This is a window (To jest okno),

oraz odpowiadać na pytania typu: Where’s the table? In the living room!

Śpiewamy również piosenkę pt.: „I love my house”

I love my house!

It’s got a big door,

And big windows,

And a big garden,

With a table and a chair.

Poznaliśmy także bohaterów bajki „Beauty and the Beast” („Piękna i Bestia”), którzy towarzyszą nam na każdej lekcji w rozdziale „My house”. Belle (Bella) oraz Beast (Bestia) uczą nas poprawnej wymowy i pisowni wyrazów związanych z domem, podczas gdy Cogsworth (Trybik) i Lumiere (Płomyk) wprawiają nas w dobry nastrój w mrocznym zamku Bestii.

Już za kilka dni przed nami kolejny rozdział, ciekawe słownictwo, historyjki oraz fascynująca bajka Walta Disneya!