MY, DZIECI SWOJE PRAWA MAMY

20-tego listopada obchodziliśmy w Polsce 25-tą rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W związku z tym, nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego DNIA PRAW DZIECKA, mającego na celu uczczenie tego doniosłego wydarzenia. W dniach 20 - 25 listopada, wychowawczynie klasy 2 i 3 zorganizowały TYDZIEŃ PRAW DZIECKA, w czasie którego na lekcjach nauczyciele poruszali różne aspekty życia dzieci tak w Polsce jak i w innych krajach. Uczniowie dowiedzieli się, jak są łamane prawa dziecka i co możemy zrobić, by temu zapobiec. Obejrzeliśmy także film pt."Mój biegun", który bardzo nas poruszył.

Na zakończenie tygodnia uczniowie klasy 2 i 3 zaprosili Rodziców na apel, w którym podsumowali swoje prawa. Rodzicom, którzy byli z nami tego dnia bardzo dziękujemy za obecność.