WIZYTA PIELĘGNIARKI

13 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką – Panią Anna Gizeweter, która przypomniała i utrwaliła dzieciom podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Pani pielęgniarka opowiadała o tym, jak zachować zdrowie, w jaki sposób zachować się podczas choroby, a także zwróciła szczególną uwagę na konieczność zażywania leków tylko i wyłącznie pod okiem osób dorosłych. Dzieci mogły także sprawdzić, co znajduje się w torbie pielęgniarki i zapoznać się ze sposobami bandażowania. Dowiedziały się także, dlaczego tak ważne są szczepienia i dbałość o higienę. Same również chętnie dzieliły się swoją wiedzą o higienie i zdrowiu. Pani pielęgniarka była pod wrażeniem wiadomościami, jakie dzieci posiadają na te tematy. To była bardzo pouczająca i niezwykle ciekawa lekcja.