Tydzień książki dla Dzieci

Co roku, 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W naszej szkole ostatni tydzień kręcił się wokół książki. Najpierw pani Magda przeprowadziła dla wszystkich klas lekcję biblioteczną, a czasie której uczniowie poznali krótką historię książki. Zapoznali się także z zasadami bibliotecznymi, które pozwalają im wypożyczyć książki ze szkolnej biblioteki. Uczniowie klas I - II w czasie zajęć technicznych zaprojektowali swoje własne okładki do książek. Na zakończenie Tygodnia Książki Szkolne Kółko Teatralne zaprosiło wszystkich uczniów na teatrzyk kukiełkowy pt."Brzydkie Kaczątko". To był bardzo ciekawy tydzień.