,,Odlotowa lekcja”

Dziś w naszej szkole odbyła się naprawdę odlotowa lekcja. Edukacja przyrodnicza jest niewątpliwie najprzyjemnniejszą i najciekawszą ze wszystkich. Dzisiejszy pokaz okazał się niezwykle ciekawą formą edukacji. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo to, co w przyrodzie zdarza się niezwykle rzadko.

W trakcie warsztatów prezenter zademonstrował w locie największe i najmniejsze sowy świata. Podziwialiśmy przedstawicieli rodziny jastrzębi i sokołów. Prezenter opowiedział nam o biologii i różnicach w anatomii tych grup ptaków. Pokazał był tak bardzo interesujący, że szkoda nam było rozstawać się z tymi pięknymi ptakami. Mieliśmy z nimi bezpośredni kontakt. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat życia Puchacza, Puszczyka, Jastrzębia, czy też Płomykówki. Na sam koniec mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z tymi ptakami. Zapraszamy do obejrzenia galerii...