Teraz już ślubować z honorem możemy...

 

 

Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Dzisiaj, tj.14.10.2015r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W świat szkolnej rzeczywistości, pierwszaków wprowadzili uczniowie klas drugiej.

Uroczystość rozpoczęła Pani wicedyrektor szkoły Sylwia Grabska, która przywitała pierwszaków oraz zgromadzonych gości. Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli: p. Albiny Korpas oraz p. Małgorzaty Chwastowskiej przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią wicedyrektor.

Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Po uroczystości pasowania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.