I SZKOLNA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 17.06.2015 roku odbyła się I Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego. Przed przystąpieniem do Olimpiady zainteresowani uczniowie zostali zapoznani z jej regulaminem oraz przebiegiem. Zadaniem uczestników było wylosowanie czterech słówek zapisanych w języku polskim, a następnie podanie jego tłumaczenia w języku angielskim. Kolejnym zadaniem było literowanie wyrazu z pamięci. Wydawać by się mogło, że zadanie było proste, nic bardziej mylnego. Uczniowie losowali zazwyczaj bardzo trudne i długie w pisowni słówka, dlatego też literowanie po angielsku tego słowa nie było takie proste. Okazało się jednak, że zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Na podstawie osiągniętych wyników ustalono zwycięzców w dwóch kategoriach: klasy I-II oraz klasy III-IV.

W pierwszej grupie I miejsce zajęła Amelia Wolska , II miejsce- Jan Gałasiewicz , III miejsce- Piotr Kamiński oraz przyznano dwa wyróżnienia dla Ernesta Bąkowicza oraz Mirona Dąbrowskiego. W drugiej grupie I miejsce zajęła Maria Chybalska, II miejsce- Kamila Stachera, III miejsce Marcel Kozieł oraz przyznano wyróżnienia dla Macieja Wijaty i Lidii Mordarskiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Nagrody książkowe oraz dyplomy będą rozdane podczas uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego.