JAJECZKO WIELKANOCNE

"Czas świąteczny, czas radości.
Niechaj w sercu szczęście zagości.
Niechaj spełnią się życzenia:
zdrowia, szczęścia, powodzenia!!!"

Ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną to tradycyjnie dzień, kiedy w szkole panuje iście świąteczna atmosfera. Wszystkie klasy po tygodniu przygotowań- poznaniu tradycji i obyczajów wielkanocnych oraz malowaniu pisanek-spotkały się przy jednym stole, aby wspólnie zjeść wielkanocny obiad. Zanim jednak zasiedliśmy do stołu p.Małgosia, w imieniu wszystkich nauczycieli, złożyła uczniom życzenia wielkanocne. Następnie uczniowie zgodnie z tradycją - stukając się jajkami - sprawdzili, który z nich będzie miał w tym roku najwięcej szczęścia. Ocalało jajko Darii, Michała, Maćka i Oliwiera. Dzień jeszcze bardziej umiliły nam zajączki, które pojawiły się w klasie I, a osłodziły zające z czekolady. Tak minął nam ostatni dzień przed przerwą świąteczną.