ZORRO W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI

Czy bohater wyobraźni dawnych dzieci, a dziś już ojców, może być nadal atrakcyjny dla młodego widza? W czasach gdy liczni superbohaterowie schodzą z komiksowych ramek na ekrany kin? Okazuje się, że tak.

Uczniowie naszej szkoły, którzy wybrali się dziś do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical ZORRO jednogłośnie ocenili sztukę na piątkę z plusem. Wszystkim spodobał się przede wszystkim główny bohater Zorro, który stanął na straży prawa i walczył ze złym komendant Montasario.

Z pewnością atutem "Zorro" jest muzyka Zbigniewa Krzywańskiego, gitarzysty i kompozytora zespołu Republika, stylistycznie czerpiąca z tradycji hiszpańskich, a gdy trzeba - "wyposażona" w rockowy pazur. Dopełniona czerpiącą z iberyjskich tańców choreografią Ingi Pilchowskiej decyduje o dynamice przedstawienia.

Po spektaklu udało się nam zrobić pamiątkowe zdjęcie z tytułowym bohaterem.