Autorskie spotkanie z Agnieszką Frączek

Dnia 17 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek. Pani Agnieszka mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i leksykografem, a przede wszystkim poetką. Jest też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami jej utworów. Podczas spotkania czytała fragmenty swoich książek i poprowadziła krótką lekcję z języka polskiego. Bawiła się z dziećmi najczęściej popełnianymi błędami językowymi. Wykorzystała wiele ciekawych przykładów. Każdy z uczestników chyba na zawsze zapamiętał, że ubieramy choinkę, a nie spodnie, bo spodnie wkładamy. Pisząc teksty dla najmłodszych zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. W interesujący sposób opowiedziała jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora książek, że czytany tekst można lepiej zapamiętać właśnie dzięki ciekawym ilustracjom. Nie zabrakło też pytań na które chętnie odpowiadała. O tym jak bardzo podobała się twórczość Pani Agnieszki świadczą wszystkie sprzedane jej książki, do których wpisywała dedykacje i autografy. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z pisarką.