DZIEŃ KOBIET

 

 

"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet... niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto Dziewczynek!". 
W naszej szkole tradycyjnie świętowały dziś wszystkie dziewczynki. Od rana było bardzo wiosennie i wszyscy mieliśmy dobre humory. Każda dziewczynka – duża i mała- dostała dziś upominek i wiosennego tulipana.

 

Po lekcjach odbyły się wyczekiwane przez wszystkich wybory Owocowej Miss. Dziewczynki przez chwilę mogły poczuć się jak modelki. Choć z nieśmiałością wychodziły na wybieg to z pewnością podobały się wszystkim chłopcom, którzy nagrodzili je gromkimi brawami. Chłopcy z klasy IV przygotowali wiersze, które pięknie wyrecytowali. Potem czekało nie lada wyzwanie dla nich - dostali zadanie - narysować portret jednej z dziewczynek. Oj, było śmiechu...

 

Na koniec ogłoszono wyniki wyborów. Najwięcej głosów i tym samym Pierwszą Owocową Miss została Daria z klasy I. i Owocową Vice Miss została Lidia z klasy IV, a Gabrysię z klasy II chłopcy wybrali na II Owocową Vice Miss.

 

Uwieńczeniem tego dnia był występ rokowego zespołu "Pioruny", który wyśpiewał dla wszystkich Kobiet - tych małych i tych dużych, życzenia.