JEDZIE POCIĄG Z DALEKA

Dnia 26.11.2014 roku odbyła się wycieczka do Częstochowy. Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na podróż koleją PKP . Uśmiechu, podekscytowania i radości było wiele. Dla większości z dzieci podróż koleją była pierwszą w życiu. W drodze do Częstochowy dzieci świetnie się bawiły: śpiewając, czytając, grając w kalambury. Głównym zadaniem było jednak zapamiętanie trasy podróży, a więc mijanych stacji. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Ratusza przy ulicy Biegańskiego. Tam czekał na nas przewodnik, który przeprowadził bardzo ciekawą lekcję dotyczącą historii Częstochowy.

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kulturalną tego regionu. To ponad sto lat działalności w zakresie gromadzenia, opracowywania i prezentowania zbiorów z dziedziny historii sztuki, przyrody, etnografii i archeologii. Podczas pobytu w muzeum, uczniowie zgłębili wiedzę na temat dziejów tego miasta, od pradziejów do XVIII wieku. Oprócz cennej wiedzy, którą uczniowie zdobyli+6, mogli również zbadać interesujące ich rzeczy poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami. Nie było osoby, która nie chciałaby przymierzyć zbroi rycerskiej, potrzymać karabinu, a nawet oddać tzw,, ślepy strzał”. Zobaczcie sami.....