ANDRZEJKOWE CZARY MARY...

„Hokus- pokus, czary – mary,

Niech się spełnią andrzejkowe czary!”

Pojawienie się dzisiaj w naszej szkole wróżek oraz cyganki mogło oznaczać tylko jedno – ANDRZEJKI.

Andrzejki -  to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Na ostatniej godzinie lekcyjnej nasze wychowawczynie zamieniły się we wróżki oraz cygankę i zaprosiły wszystkich uczniów na magiczny i tajemniczy czas zabawy do sali rekreacyjnej. Każdy chętny uczeń mógł poznać swoją przyszłość wróżąc z kart, szpilek, liczb, kolorów i oczywiście z wosku. Nie mogło zabraknąć wróżby z butami, serca z imionami, magicznego grosika, który spełni nasze marzenia oraz słodyczy z wróżbami. Przez cały czas uczniowie bawili się rytmie skocznej muzyki. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.