Światowy Dzień Zwierząt

 

 

Z okazji Światowego Dnia Dobroci dla Zwierząt, który wypada 4 października oraz Dnia Ustawy o Ochronie Zwierząt, tzw. Dnia Kundelka , który przypada 25 października, uczniowie naszej szkoły zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę żywności oraz niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Tryb. Dzięki wielu hojnym ofiarodawcom i prawdziwym przyjaciołom zwierząt, których nie brakuje w naszej szkole, akcja, pt. „ Pełna miska dla schroniska” zakończyła się sukcesem. Udało nam się zebrać ponad 30 kg suchej karmy, ponad 20 kg karmy w puszkach i około 40 saszetek dla psów i kotów. Pieski dostały również ciepłą kołdrę na legowisko, smycze i smakołyki. Dnia 23 października, delegacja uczniów z naszej szkoły przekazała do schroniska zgromadzone dary. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, również w imieniu władz Schroniska i ich podopiecznych. Kolejną akcję rozpoczniemy już w grudniu, z okazji zbliżających się świąt. Wierzymy , że i tym razem Was nie zabraknie i Waszych ofiarnych serc !