„ Książka jest jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”

17.10.2014 roku odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem. Uczniowie klas I, II i III z wielką przyjemnością udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, po to by poznać i porozmawiać z dobrze im znanym i lubianym autorem dziecięcych książek, opowiadań i wierszy. Spotkanie autorskie to dla czytelników okazja do zobaczenia pisarza „na własne oczy”. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci będą na długo pamiętały, że rozmawiały z pisarzem książek, które nie tak dawno czytały.

Rafał Witek pisze, wymyśla i rymuje. Swoim książkom nadaje takie tytuły jak Plaża tajemnic, Julka Kulka, Fioletka i ja, Dzieciaki kontra FOBIA czy Klub latających ciotek. Tworzy wiersze i opowiadania do szkolnych podręczników, publikuje też w „Świerszczyku”. Podczas spotkania powiedział, że dzieci są najważniejsze na świecie, a może i w całym kosmosie. Z humorem i specyficznym dowcipem prowadził całe spotkanie. Rafał Witek to pisarz, który uwielbia swoją pracę i lubi kontakt z dziećmi. Podczas rozmowy z nim dowiedzieliśmy się, że czyta głównie bajki i opowiadania dla dzieci, a jego ulubionym pisarzem jest Chans Christian Andersen. Na koniec spotkania autor wręczył wszystkim dzieciom autografy z dedykacjami.