UROCZYSTE ŚLUBOWANIE W DNIU ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

Ważnym wydarzeniem w życiu każdego „Pierwszaka” jest dzień ślubowania. Wówczas staje się on pełnoprawnym uczniem szkoły. Dzieci na tę chwilę czekają bardzo niecierpliwie. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz uczniami starszych klas.

Jak co roku, w dniu święta Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania Pierwszoklasistów i pasowania ich na uczniów. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się przez ostatnie tygodnie.

W przedstawionym programie artystycznym, pokazały, że zasługują na przyjęcie ich do braci uczniowskiej. Rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się swoim pociechom.

Pasowania dokonała Pani Dyrektor Kamila Okulińska - Bąkowicz. Wszystkie dzieci z wielkim przejęciem przyrzekały, że będą dbać o honor szkoły, szanować rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Każdy Uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i tarczę, zaświadczające przyjęcie Go do grona uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

Po oficjalnej części Ślubowania, wystąpiła klasa III, która w krótkim występie złożyła, w imieniu wszystkich uczniów, życzenia Gronu Pedagogicznemu z okazji Święta Nauczyciela.

Był to wyjątkowy dzień, który z pewnością zostanie na długo w pamięci nie tylko Pierwszoklasistów.