ŚWIĘTO DRZEWA

Nasza szkoła w piątek, 10 października wzięła udział w programie edukacyjno – ekologicznym „Święto drzewa”, który poświęcony jest sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji znaczenia drzew w środowisku.

Z tej okazji uczniowie klas II – IV, korzystając z pięknej jesiennej pogody, wybrali się do zaprzyjaźnionego przedszkola Villa Bambini, aby zasadzić własne drzewo, przywiezione z wycieczki kl. IV do Arboretum SGGW w Rogowie. W ogrodzie przedszkolnym – wspólnymi siłami zasadziliśmy nasze pierwsze drzewo. Wszyscy uczniowie wykazali duże zaangażowanie w przygotowanie oraz przeprowadzenie obchodów. Korzystając z okazji przypomnieliśmy sobie jak powinniśmy zachowywać się wobec przyrody i czego absolutnie nie wolno robić z drzewem.

Nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Uważamy, że tego typu zajęcia mają wielki wpływ na kształtowanie pozytywnych zachowań ekologicznych.