Zajęcia teatralne

,,Dziecko nie jest aktorem, ono bawi się w teatr ".

Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej szkoły. W piątek 19.09.2014 roku odbyły się pierwsze zajęcia teatralne dla uczniów klas I- III naszej szkoły. Rozbudzanie zainteresowania teatrem, odkrywania w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dziecko do samodzielnej twórczości i działania. Dzieci mają naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej w mowie, ruchu, geście, rysunku i śpiewie. Zabawy w teatr wszechstronnie wpływają na rozwój dziecka od najmłodszych lat. Podczas pierwszego spotkania dzieci poznały podstawowe pojęcia tj. teatr, scena, drama.  Wcieliły się w przeróżne role i zaprezentowały swoje zdolności  aktorskie, co prawda nie na prawdziwej  scenie, a na środku sali. Zajęcia  te pozwoliły większości z dzieci otworzyć się i pokonać  nieśmiałość. Ponadto słuchaliśmy muzyki, tańczyliśmy, ćwiczyliśmy  ukłony. Zabawy i śmiechu było wiele. Okazało się, że gra aktorska  jest dla dzieci rzeczywistością   wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma  okazję realizować swe marzenia, by stać się kimś innym.

Zajęcia te mają na celu przynieść jak najwięcej korzyści: rozwijać wyobraźnię, doskonalić mowę, ćwiczyć prawidłową dykcję, sprzyjać umuzykalnieniu, rozwijać płynność ruchu, oraz zwiększać poczucie własnej wartości. Pamiętajmy, że dobra, radosna, zabawa i płynące z nich wartości wychowania teatralnego mogą być źródłem satysfakcji tak dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Serdecznie zapraszamy dzieci na kolejne zajęcia i dziękujemy za świetną zabawę, radość i uśmiech, który  zawitał na Waszych twarzyczkach.

Do zobaczenia w kolejny piątek!!!