Pokaz Aikido

Pokaz Aikido W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 1 dojrzewają najlepsze owoce...Nasi wychowankowie, a Wasze dzieci Drodzy Rodzice! To właśnie w tej szkole dzieci mają możliwość uczenia się poprzez zabawę, poznawania nowych ludzi, zdobywania nowych doświadczeń. Oczywistym jest, że im wcześniej zaczyna się coś robić, tym łatwiej jest się nauczyć. Dotyczy to niemalże każdej dziedziny życia. Co więcej, im jesteśmy młodsi tym mamy w sobie mniej strachu dla poznawania nowych rzeczy. Dla większości z uczniów taką nowością był zapewne pokaz piotrkowskiego klubu Aikido Aikikai, który miał miejsce 03.09.2014 roku w Naszej szkole. ,,Treningi z dziećmi zawsze są dużym wyzwaniem i cenną nauką ''- powiedział sensei pan Michał Wąs, który tego dnia z wielką radością spotkał się z dziećmi, by pokazać im jak piękną i jednocześnie trudną sztuką jest Aikido. Podczas tego spotkania wszystkie dzieci chętnie uczyły się japońskiego nazewnictwa, brały udział w ćwiczeniach ashi sabaki i taisabaki. Co więcej, prawie wszystkie chciały przećwiczyć niskie mae ukemi. Sensei Michał Wąs prezentował techniki Aikido bardzo powoli, wyjaśniając ich zasadę, po to by po chwili dynamicznie wejść i jeszcze bardziej dynamicznie upaść poprzedzając to wysokim lotem. Instruktor prowadził zajęcia w taki sposób, by jednocześnie nauczyć i nie znudzić małych aikidoków. Na zakończenie uczniowie chętnie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z instruktorem klubu Aikido. Spotkanie okazało się niezwykle widowiskowe, wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale również nauczycieli. Już wkrótce nowe wrażenia i przeżycia...pokaz Dżudżitsu.