WELCOME IN THE USA!

 

 

Od wczoraj, w naszej szkole zagościł prawdziwie amerykański klimat!

W odwiedziny wpadł nawet sam Prezydent USA- Barack Obama i król westernów- John Wayne! Spokojnie, spokojnie....aż takich układów nie mamy, to nasze Panie postarały się przybliżyć nam obie te charakterystyczne postacie i zrobiły dwa manekiny łudząco podobne do oryginałów. Zupełnie inaczej przebiegają zajęcia, gdy patrzy na nas....sam Prezydent USA! Przed nami- TYDZIEŃ AMERYKAŃSKI!

Na pierwszych zajęciach omówiliśmy charakterystykę położenia geograficznego Stanów Zjednoczonych przy pomocy globusów i mapy (ukształtowanie terenu, podział na stany), wysłuchaliśmy hymnu państwowego, poznaliśmy kolorystykę flagi oraz podstawowe informacje o funkcjonowaniu tego kraju, jego zabytkach i miejscach szczególnie ważnych.

Dzień drugi to istny Dziki Zachód! Pełno tu Indianek i kowboi. Ucharakteryzowani na przedstawicieli ludności amerykańskiej przystąpiliśmy do badania historii obu kultur. Dowiedzieliśmy się m.in.: jakie plemiona indiańskie zamieszkują tereny USA, gdzie mieszkali dawni rdzenni Indianie, jaki tryb życia prowadzili, dowiedzieliśmy się co w kulturze Indian oznaczał totem i tzw.łapacz snów. Jeśli chodzi o kowboi, to okazało się, że nie trudnili się tylko strzelaniem do wrogich ludów, ale także dbali o wypasane bydło.

Z głowami pełnymi pomysłów, po takiej dozie dość ciekawej wiedzy, zabraliśmy się do malowania wiosek indiańskich oraz projektowania totemów. Zabawa była przednia! Ciekawe co jeszcze nas czeka w tym tygodniu? O tym już niebawem.