Wielkanocne spotkanie i życzenia

"Na stole święcone, tuż obok baranek,
W koszyczku pełno barwnych pisanek
I jakże znamienne w polskim krajobrazie
Budzące się do życia wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
Malują kolorem uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie."

Od dawien dawna tradycją Wielkanocy są spotkania rodzinne przy świątecznym stole, składanie sobie życzeń z najbliższymi, dzielenie się święconym jajkiem jako symbolem nowych narodzin... My, aby utrzymać atmosferę tego przedświątecznego czasu, przygotowaliśmy przedstawienie o tradycjach wielkanocnych, na które to zaprosiliśmy naszych rodziców. Prócz lekkiej tremy i zapasu uśmiechu, mieliśmy w zanadrzu mały upominek- własnoręcznie wykonany koszyczek wielkanocny z pisanką, który skrzętnie przygotowywaliśmy od kilku dni w szkole.

Lubimy bardzo, gdy nasi najbliżsi goszczą na akademiach w naszej szkole, cieszymy się gdy mogą zobaczyć efekty naszej kilkutygodniowej pracy. W końcu to wszystko dla nich, aby byli z nas dumni i by choć na chwilę oderwali się od pędu codzienności.

Po akademii wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i podzieliliśmy się symbolicznym jajkiem. Popołudnie upłynęło nam pod znakiem radosnych uśmiechów w przemiłym towarzystwie.

Ciekawi jesteśmy- jak u Was wyglądają przygotowania do Wielkanocy? Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia po świętach!