27 marca-Międzynarodowy Dzień Teatru

Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy czwartku, kiedy to miał odbyć się wyjazd do Teatru Arlekin mieszczącego się w Łodzi. Wyjazdem tym postanowiliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru, który obchodzony jest 27 marca.

Jak zapewne każdy z Was wie, w teatrze należy zachowywać się grzecznie, cicho, ani nie przeszkadzać aktorom w trakcie spektaklu. Wizyta w teatrze bowiem wiąże się nie tylko z kameralnym nastrojem lecz także swego rodzaju kulturą osobistą o czym my dzieci pewnie nie zawsze pamiętamy, ale pod bacznym okiem naszych Pań ciągle uczymy się właściwej postawy w różnych sytuacjach.

Spektakl, na który się udaliśmy zatytułowany był "Złodziej czasu". Czym dla każdego z nas jest czas? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Niby każdy wie, że istnieje, ale ani go nikt nie widział, ani nie dotykał.. Jedynymi znawcami w temacie są- zegary, które odwieczne zagadki przemijania czasu zachowują wyłącznie dla siebie.

Już sam początek spektaklu przeniósł nas w tajemniczy klimat dzięki wizualizacjom, grze świateł i muzyce. Prezentowana baśń wypełniona była akcentami magii, czarów, a nawet swego rodzaju mroczności, co sprawiło, że z nieodpartą pokusą czekaliśmy na dalszy rozwój kolejnych zdarzeń, przygód bohaterów, w których to nie zabrakło również walki dobra ze złem. Kim jest tytułowy złodziej czasu? Spytacie pewnie o czym tak dokładnie jest ta baśń? Otóż.... - Nie nie kochani, nie zdradzimy Wam szczegółów, ponieważ to trzeba zobaczyć samemu na własne oczy. ZAREZERWUJCIE SWÓJ CZAS i wybierzcie się na spektakl, do czego wraz z Teatrem Lalek Arlekin serdecznie Was zachęcamy! Poniżej odsłaniamy Wam tylko mały rąbek tajemnicy o "Złodzieju czasu".

Pełni wrażeń i ... z pełnymi brzuchami po szybkim obiedzie -wróciliśmy do naszej szkoły...