"Wiosna, wiosna ach to ty..."

Wczoraj gościli w naszej szkole młodsi koledzy i koleżanki z Przedszkola Villa Bambini BIS. Przedszkolaki już niebawem staną się pierwszoklasistami, więc z zaciekawieniem śledzą i uczestniczą w zajęciach dla nich przygotowanych. Na rozgrzewkę nasza Pani podzieliła ich na grupy celem ułożenia puzzli (krokus, bocian, przebiśnieg, forsycja)- jako nawiązanie do tematu lekcji. Wykazali się ogromną wiedzą, gdy Pani pytała o pierwsze zwiastuny wiosny, nazwy kwiatów, charakterystyczne cechy pory roku jaką jest wiosna. Chętnie uczestniczyli także w zadaniach przy tablicy multimedialnej. Przedszkolaki niczym burza rozpracowywali ćwiczenie po ćwiczeniu z edukacji matematycznej, przyrodniczej i polonistycznej, z zapałem wypełniali karty pracy.

Choć jeszcze szkolne ławki są dla nich nieco za duże to trzeba przyznać, że wzorowo się przygotowują by zostać od września pierwszakami. Życzymy im samym sukcesów i liczymy, że we wrześniu staniemy obok siebie na akademii rozpoczynającej nowy rok szkolny!